Жінці за кермом не місце?
“Це ж мавпа з гранатою! “, “Бабу за кермо краще не пускати! “, “Хто тобі права видав! ” – що тільки не доводиться чути від чоловіків-водіїв. Але чи все так погано насправді?
Випадок з життя
Я завжди мріяла про свою машину, отримати права і мати можливість пересуватися самостійно, не залежачи від громадського транспорту. У нашій родині ніколи не було машини, тому я чекала, коли, нарешті, виросту, піду працювати і зможу дозволити собі все, що забажаю.
В університеті я зустріла свого майбутнього чоловіка і в 20 років ми з ним вже розписалися. Коли я повідомила йому про бажання піти вчитися на права, він дивувався: «Для чого тобі знадобилися права? Я готовий відвозити тебе, куди б ти не попросила».
Це, звичайно, добре, але мені хотілося бути самостійнішими. Не завжди ж так зручно залежати від чоловіка, набагато краще, коли в родині обидва можуть сісти за кермо. Тому я наполягла на своєму і пішла вчитися в автошколу.
Водійське посвідчення я отримала з першого разу. Нікому нічого не платила. На жаль, придбати другу машину ми з чоловіком на той момент не могли. І я попросила його дати попрактикуватися на його машині.
Реакція чоловіка мене, м’яко кажучи, шокувала. Він не тільки відмовився давати мені ключі від своєї машини, а ще й образив в додачу. Назвав мене мавпою з гранатою, заявив, що баби за кермом не місце.
– Ти водити-то толком не вмієш! Автомобіль не дешевий, а ти можеш його пошкодити або подряпати! Ти уявляєш, скільки нам ремонт обійдеться, якщо ти покатаєшся?
Ми дуже сильно посварилися. Адже до цього мій чоловік ніколи не казав, що не пустить мене за кермо своєї машини. Та й просто я не очікувала, що він настільки мені не довіряє. Я добре справлялася на уроках водіння. Нехай я не так впевнено сиджу за кермом, як він, але адже без практики я так і не навчуся!
У підсумку я взяла собі машину в кредит. Не таку дорогу і наворочену, як у нього. Зате свою. І можу їздити на ній сама, коли захочу.
На жаль, у росіян чоловіків дійсно склався стереотип, що жінки за кермом не місце. Хоча вагомих аргументів на цей рахунок ніяких немає.
За статистикою чоловіки-водії порушують ПДР значно частіше за жінок. Вони поводяться агресивніше, люблять швидкість, не поважають інших учасників дорожнього руху. Жінки ж, навпаки, відрізняються акуратністю та обережністю.
Інспектори ДАІ зізнаються, що жінки зазвичай порушують правила по дрібниці і зазвичай випадково. Чоловіки ж роблять це усвідомлено і по-крупному.
Дивно, але проблема «жінок за кермом» створена тільки нашими чоловіками, в інших країнах таке питання нікому і в голову не прийде обговорювати.
Якщо ваш чоловік вважає, що жінці за кермом не місце, не поспішайте на нього ображатися. Він заручник стереотипів. Дайте йому час, щоб довести, що ви такий же рівноправний водій.
У сучасному світі жінці мати машину просто необхідно. Адже потрібно встигати їздити по магазинах, відвозити дитину в д/с, на гуртки та інше. Як бонус чоловікові, дружина з правами завжди може забрати нетверезого чоловіка з гостей і спокійно довезти до будинку.
Зараз жінок за кермом можна зустріти все частіше, тому в майбутньому чоловіки будуть більш прихильні до жінкам-водіям.