Які продукти краще купувати на ринку, а які в супермаркеті
Спробуємо розібратися, що варто купувати в супермаркеті, а що на ринку.
У походу на ринок є свої плюси – багато сезонної, свіжої продукції, можна поспілкуватись з продавцем та обговорити її якість, продегустувати багато продукти і поторгуватися.
Головне достоїнство супермаркету – це великий асортимент товарів (майже на всі випадки життя). Правда, це не відноситься до свіжих овочів і фруктів. Як правило, в супермаркетах більш низькі ціни. Організований ретельний контроль за термінами зберігання, є можливість повернути бракований товар.
Що краще купувати на ринках
На ринку краще купувати баранину. Як правило, вирощуванням баранчиків займаються локальні фермерські господарства. Тому це м’ясо частіше зустрічається на ринках, ніж у магазинах.
Яйця. Можливість купити смачні і корисні яйця на ринку набагато вище, ніж у магазині. Хоча ціна при цьому може бути досить високою.
Місцеві овочі і фрукти. Ці дари землі в супермаркети часто везуть здалеку, з додаванням додаткових засобів захисту. До того ж, для більшої тривалості зберігання їх зривають з гілок ще недозрілі, що позначається на смаку. Всіх цих недоліків продукція на ринку позбавлена. Овочі і фрукти тут свіжі і більш смачні.
Те ж саме можна сказати і про ягодах. Правда, ціна в цьому випадку може бути завищеною.
Зелень. Петрушка, базилік, кріп, салат – це те, що краще купувати на ринку. У всякому разі, в теплу пору року. Зелень на ринку дешевше, різноманітніше і смачніше.
Є маленька хитрість. Якщо хочете купити свіжі продукти за низькою ціною, приходите на ринок в 6-7 ранку. У цей час на майданчику більше фермерів і місцевих дачників. Вони готові продавати за оптовими цінами. А ось до обіду на ринку вже більше перекупників.
На ринку краще купувати бочкові та інші соління. Тут великий асортимент того, чого в магазинах ніколи не буває – маринованого часнику, черемші, зелених помідорів і багато чого іншого.
Мелені спеції. На спеціальних ринкових крамницях можна зустріти велику кількість мелених спецій з Кавказу та інших регіонів. Вони більш ароматні і смачні. На вагу купувати більш переважно. Такі продукти не розбавляють дешевими добавками, на відміну від розфасованих в красиві пакетики.
Печиво, пряники, сухарі. Як правило, на ринку і у дрібних крамницях ця продукція продається в більшому асортименті. У звичайних супермаркетах зазвичай присутні красиві упаковки з додаванням великої кількості консервантів для тривалого зберігання.
Що варто купувати в супермаркеті
Великий і якісний вибір в супермаркетах свинини і яловичини. Якщо в магазині немає порушень в частині зберігання продуктів, м’ясні продукти можна купувати тут.
У супермаркеті краще купувати різну бакалію. Тут краще вибір різних круп і макаронних виробів. Тільки з обережністю поставтеся до ваговим продуктів, вони можуть містити хвороботворні бактерії. Поза конкуренцією різні масла. І соняшникової в магазині більше, а про оливкова, олія виноградної кісточки і так далі говорити не доводиться. Такий сегмент на ринку присутній рідко.
Краще купувати в супермаркеті молочну і кисло-молочну продукцію. Тут більш жорсткі вимоги до умов і термінів зберігання. І менше шансу придбати прострочення.
Консерви. Рибні консерви, м’ясні консерви, кабачкову ікру також краще купувати в магазині. Тут темне і прохолодне місце, і банки краще зберігаються. Теж стосується соків в упаковках. У магазинах найбагатший вибір з цієї позиції.
В супермаркетах представлений великий асортимент закусок до пива – сухарики, чіпси, кальмари і багато іншого. Ціни набагато нижчі, ніж на ринку.
Рибні делікатеси. Будь-який ринок (якщо це не спеціалізований рибний) за вибором ікри, червоної риби і морепродуктів неминуче програє супермаркету.
Багато в чому вибір продуктів залежить від вашої мети. Якщо ви хочете прогулятися і вибрати свіжі і смачні продукти по сезону, то краще йти на ринок. Якщо ж потрібно всього і побільше – то в супермаркет.