Успішно вирощую жимолость на ділянці, але і мої друзі по всій країні, — особливості вирощування і сорту для різних регіонів
Невибагливий чагарник – жимолость має багато видів. Її застосовують в ландшафтному дизайні і отримують корисні ягоди. Сьогодні розповім, у яких регіонах чагарник буде рости краще, про умови і сорту.
Опис
Жимолость виростає до 3-5 метрів у висоту, листові пластини витягнуті, овальної форми, знизу опушені. Коли рослина цвіте, від нього виходить приємний аромат, особливо ввечері. У їжу можна вживати ягоди одного виду. Він має багато сортів.
Плоди жимолості фіолетові, блакитні, сині, з матовим нальотом. З одного куща садівники збирають їх близько 5 кг. Червоні і жовті – неїстівні.
Розповсюджений чагарник в Південно-Східній Азії, на Далекому Сході. Жимолость невимоглива до ґрунту, клімату.
Кращі регіони для вирощування
Чагарник воліє північні райони Росії, Далекий Схід, Урал, Сахалін, Камчатку, Північний Кавказ, Калінінград, Курили. Рослина добре переносить сильні морози.
Смак плодів змінюється в залежності від регіону. У північних районах вони кислі, в південних – солодкі. Вони мають невелику гірчинку, але якщо перетерти їх з цукром, вона не буде відчуватися. На півдні в дикій природі жимолость не росте.
Умови для зростання
Садівники вирощують чагарник у себе на ділянці. Він захищає від вітру, створює гарний вигляд, дарує прохолоду в літню спеку. Висаджують кущі жимолості восени, саджанець, отриманий в контейнері, – навесні.
Чагарники краще освітлені місця, легкі ґрунти, некислі, поблизу не повинно бути ґрунтових вод. Протяги рослини не люблять, краще їх не садити на височини. Щоб з’явилися плоди, необхідно саджати різні сорти для перехресного запилення. Кущі також потрібно підживлювати органічними добривами.
Навесні, до того, як з’являться бруньки, вносять сечовину, протягом усього сезону – золу.
Дозріває жимолость раніше за всіх, і її потрібно збирати відразу, регулярно.
Сорти жимолості
Ягоди їстівного чагарнику мають синій відтінок. Найбільш популярні сорти:
- Альтаїр – ранньостиглий сорт з блакитними ягодами, має кулясту крону, солодкий смак, стійкий до морозів. Підходить для середньої смуги.
- Зимородок – переносить морози, посуху, спеку. Середньопізній сорт. Ягоди великі, не обсипаються, найкращий сорт для Сибіру.
- Ленінградський велетень – урожайний сорт з солодкими і великими ягодами, стійкий до хвороб і шкідників. Підходить для вирощування на північно-заході Росії, Далекому Сході.
- Сластьони – плоди соковиті і солодкі, переносить спеку, холод. Вирощують у Підмосков’ї.
- Дочка велетня – сильнорозлогі кущі, смак ягід кисло-солодкий, кліщ і тля на кущі не нападають.
- Сильгинка – самий смачний і солодкий ранній сорт з темно-синіми великими ягодами. Можна вирощувати на півдні.
- Японська – має великі, чорні глянсові ягоди. Можна вирощувати в зимових садах, кімнатних умовах.
Рослина легко адаптується до нових умов і переносить пересадку з дикої природи на ділянку. Розводять чагарники живцюванням, поділом куща, відводками.