Космос

Сузір’я жирафа — великий сусід популярних сузір’їв

У північній півкулі неба виділили сузір’я Жирафа. Насправді, воно досить велике. Дійсно, займана площа становить 757 квадратних градусів. Що ставить його на 18 місце за розміром в списку всіх сузір’їв.
Незважаючи на значну територію, сузір’я Жирафа не вражає яскравістю. Дана околополюсная область межує з відомими північними ділянками. Наприклад, з і , , Візником, , Персеєм, Риссю та Цефеем.

Як відкрили сузір’я Жирафа

Цікаво, що раніше називали сузір’я Верблюд. Тому що з ним пов’язували історію, описану в Біблії, про те, як майбутня дружина Ісаака добиралася до нього. За описом шляху дівчини, вона приїхала саме на верблюді.
Але згодом астрономи стали іменувати його Жираф. Вважається, що це ім’я Петер запропонував Планциус. Тобто він є його автором і відкривачем.

Зірки, що утворюють сузір’я Жирафа

На жаль, на території Жирафа трохи примітних зоряних об’єктів. Однак, варто виділити кілька елементів.
Наприклад, подвійна зірка Бета є найяскравішою в сузір’ї. Вона складається з жовтого надгіганта.
На другому місці по яскравості варто CS Жирафа. За аналогією з Бетою, це подвійна система, але складається з синьо-білого надгіганта.
Альфа являє собою блакитний сверхгигант, а Гамма білий субгигант.
До того ж, в області ховається подвійна зірка Сигма 1694. До її складу входить білий субгигант і бінарна система з двома зірками головної послідовності А-типу.
VZ Жирафа відноситься до напіврегулярним змінним об’єктів. Насправді, є червоним гігантом М-типу.

Небесні об’єкти

Крім зірок, сузір’я Жирафа включає в себе астеризм Каскад Кембла. Як виявилося, його утворюють понад 20 зірок. За своїм виглядом схожий на довгу пряму лінію, яка переривається на скупченні NGC 1502. Воно, в свою чергу, відноситься до відкритим зоряним утворень. Більш того, містить 45 світил. А його в центрі лежить яскрава подвійна зірка Струве 485.

Також в сузір’я Жирафа входить чимало різних галактик. Тут є і проміжні спіральні системи. Наприклад, NGC 2403 і IC 342.
Крім того, виявили неправильну карликову галактику NGC 1569. Примітно, що в ній ховаються два надзоряних скупчення. До речі, в них відбувається активне звездообразование.
До того ж, в області розташовується нерегулярна галактика NGC 2366. У ній також існує звездообразующий ділянку NGC 2363.
Не можна не відзначити наявність метеорного потоку – Жовтневі Камелопардаліди. Але, як виявилося, сузір’я Жирафа не має жодного об’єкта Мессьє. Хоча це ніяк не вплинуло на багате внутрішнє зміст.