Сузір’я жертовник з його різними іменами і історіями
Насправді, є на небі таке сузір’я Жертовник з незвичайним ім’ям. По-хорошому, з назви випливає, що хтось колись приніс себе в жертву заради благих цілей. За що, ймовірно, і був увічнений на небесному зводі. Проте, якщо заглибитися в походження, стане зрозуміло, що ім’я сузір’я присвоїли з іншої причини.
Легенда про сузір’ї
Цікаво, що сузір’я Жертовника в перекладі означає вівтар. І в правду, за міфами , у богів було спеціально відведене місце для клятв. Іншими словами, існував якийсь божественний вівтар.
За однією версією, святилище на небо Зевс помістив. Він служить нагадуванням про перемогу у війні за Олімп.
З іншої історії, вівтар належав правителя Аркадії Лікаонові. На ньому в жертву був принесений син Зевса і Каллісто по імені Аркас.
Тепер зрозуміло, що символізує цей небесний ділянку.
Факти про сузір’я Жертівника
Розглянута область розташовується в Південній півкулі неба. Сузір’я має невеликі розміри. Тому варто на 63 місці за площею (237 кв градуси). Але має багато сусідів. Наприклад , Прутами, Телескоп, Павич, Райський Птах, Південний Трикутник і Південну Корону.
Варто відзначити, що сузір’я Жертовник входить в сімейство .
Також важливим фактом є наявність 60 зірок, які можна спостерігати неозброєним оком.
Сузір’я Жертовник відомо з давніх часів. Більш того, має й інші імена: Сузір’я стародавнього жертовного вогню, або наприклад, Курильниця. А ось в Стародавній Греції ділянку отримав назву «Жертовник Центавра».
Головні зірки
Альфа представлена біло-блакитним гігантом. Хоча вважається головним світилом, її ставлять на друге місце по яскравості. Вона має велику швидкість обертання, тому навколо неї зосереджений екваторіальний диск з викинутим речовин.
Епсілон належить до подвійних систем. Де другий компонент також парна зоряна комбінація.
Бета, Дзета, Ця і Епсилон-1 є помаранчевими гігантами.
Гамма і Тета виражені синьо-білими сверхгигантами.
Дельта має аналогічний колір, але відноситься до субгигантам.
Мю це зірка G-типу головної послідовності. За даними вчених, на її орбіті є чотири планети.
Інші об’єкти
Крім зірок сузір’я Жертовник утворюють і інші космічні тіла. Наприклад, є в його складі спіральна галактика NGC 6300. Вона має перемичку, і можливо, приховує в собі чорну діру. На даним момент, це питання залишається відкритим.
Правда, це не єдина галактика в області. Притому з гравітаційно-пов’язаних систем в області розташувалися саме спіральні типи. Тому не можна не згадати галактики NGC 6215, NGC 6221 і NGC 6328.
До того ж, на ділянці знаходяться туманності:
- планетарна туманність Скат, наймолодша своєму роді;
- туманність Латаття, яка проходить процес формування в планетарну;
- нерегулярна туманність NGC 6326
Туманність Скат
Зоряні скупчення
Але особливо цікаво сузір’я Жертовник завдяки зоряним скупченням, що входять в нього.
NGC 6193 досить велике скупчення зірок, причому відкрите. Складається переважно з бінарних елементів. За даними астрономів, його вік близько 3 млн років.
Не так давно, в 1961 році астроном з Швеції відкрив невелике відкрите скупчення Westerlund 1. Власне кажучи, вона є найбільш масивним у нашій галактиці. Дивно, що його не знайшли раніше. Бо в ньому живе найбільша зірка Вэстерланд 1-26, яка являє собою червоний сверхгигант. Спробуйте тільки уявити, її радіус більше Сонця в 1530 раз. Між іншим, саме в цьому скупченні сконцентрована велика кількість масивних об’єктів. Тут присутні і гіпергіганти, і надгіганти.
Кульові скупчення зірок
NGC 6397 яскравий представник даних сполук. Як було встановлено, вміщує в себе приблизно 400 000 зірок. На сьогоднішній день, це найближчий до нас кульове зоряне скупчення.
Однак, були вчені виявили в області такі кульові скупчення, як NGC 6362 з віком 13,5 млрд років і NGC 6352 (Колдуелл 93).