Космос

Сузір’я сітка — тонкі нитки в окулярі телескопа

В Південній півкулі неба ховається невелике сузір’я Сітка. По праву займає 82 місце за розміром. Адже охоплює лише 113,9 квадратних градусів небесного простору.
Незважаючи на маленьку площу, сузір’я Сітка включає в себе 22 зірки, які добре видно без використання яких-небудь приладів.
Розглянута область примикає до сузір’їв Золота Риба, Південна Гідра і Годинник.

Як відкрили сузір’я Сітка

Варто зауважити, що це небесний ділянка відноситься до нових. Тобто його відкрили вже розвинене астрономічний час. Якщо говорити точніше, то виділив сузір’я Нікола Луї де Лакайль. Цікаво, що спочатку воно не мало жодного імені. Хоча Лакайль відкрив його у 1754 році, офіційне назва область отримала тільки в 1763 році.

Між іншим, Сітка означає тонкі нитки, які знаходяться в окулярі . Як відомо, Лакайль давав імена, пов’язані з наукою і мистецтвом. В даному випадку, астроном діяв за аналогічним принципом.

З чого складається сузір’я Сітка

З зоряних об’єктів можна виділити, звичайно ж, Альфу. Це молодий жовтий гігант. Причому візуально являє собою подвійну систему, яка володіє сильним рентгенівським випромінюванням.
Зірка Бета також є цікавим об’єктом. Тому як це потрійна система, в якій головним елементом виступає субгигант класу К.
А, приміром, Эпсилон і Каппа подвійні зірки. Як виявилося, Епсилон має екзопланету.
Гамма і Дельта виражені червоними гігантами.
Йота також відноситься до гігантам, але помаранчевого кольору.
Крім того, сузір’я Сітка приховує один дуже цікавий об’єкт. Йдеться про подвійний системі зірок Дзете. По-перше, вона знаходиться в 35 світлових роках від Землі. По-друге, її утворюють два помаранчевих карлика п’ятої величини. Цікаво, що вони є аналогами нашого Сонця.

На території області розташовується галактика NGC 1559. Вона має перемичку і два рукави. За даними вчених, галактичне ядро є потужним джерелом радіовипромінювання. До того ж в NGC 1559 спостерігається активне звездообразование.

Також виявили ще одну зображення спіральної галактики з перемичкою NGC 1313. На даний момент астрономи припускають існування всередині галактики двох чорних дір.
Однак список спіральних систем у сузір’ї не буде повним без NGC 1559. Її особливістю є сплюснута форма. Незважаючи на невеликий розмір вона виділяється на небі, і її досить просто знайти.
Крім усього перерахованого, варто відзначити галактику NGC 1543. Вона відноситься до систем. NGC 1543 має яскраве ядро. Що дозволяє без зусиль відшукати її .

Спостереження

Сузір’я Сітка видно в широтах від +23 до – 90. Тому, наприклад, з Росії його неможливо спостерігати. А ось, як стверджують астрономи, південним жителям Землі варто приділити увагу сузір’ю. Причому краще вибрати час у грудні.

Ромбоидальная форма, яку утворює сузір’я Сітка, привертає до себе увагу. Хоча цей небесний ділянку не можна назвати одним з найпопулярніших. Але все ж він займає своє заслужене місце.