Космос

Сузір’я різець – невелика і молоде сузір’я

На небесному зводі, точніше в Південній півкулі, зручно розмістилося сузір’я Різець. Хоча не можна сказати, що це яскравий ділянку. Однак зірки, що входять в сузір’я, можна побачити без особливої праці. Більш того, трохи більше 20 зірок видно навіть без використання .
Сузір’я Різець займає 125 квадратних градусів. Тому по площі стоїть на 81 місці.
Очевидно, що дана область не відноситься до популярних. Але сузір’я має добре відомих нам сусідів. Наприклад, Голуб, Заєць, Ерідан та інші.

Трохи історії про сузір’я Різець

Насправді, сузір’я Різець відноситься до нових або молодим областях.
Так як його ввели в карту зоряного неба тільки в 1754 році. Цікаво, що історія відкриття цієї частини неба пов’язана з французьким астрономом .
Саме він перший описав сузір’я, яке спочатку іменували як інструмент гравера або скульптора. Крім того, він запропонував нову назву – Різець.

В виділяють не просто сузір’я, а цілі родини. Так, наприклад, існує сімейство Лакайля. У нього входять всі зоряні області, які відкрив астроном. Примітно, що Лакайль іменував ділянки назвами інструментів, які пов’язані з мистецтвом і наукою.
Власне, розглянуте сузір’я якраз відноситься до сімейства Лакайля. Крім нього туди належать: Живописець, Октант, Компас, Кіль, Корму, Мікроскоп, Телескоп, Прутами, Насос, Вітрила, Піч, Скульптор, Сітка, Столова Гора, і Годинник.

Зірки сузір’я

Давайте розглянемо головні зірки, з яких складається сузір’я Різець.
Як виявилося, Альфа сузір’я є подвійною зіркою. Власне, це самий яскравий об’єкт в області. У Альфи астрономи виявили супутник. Він є спалахуючим червоним карликом.
За аналогією з Альфою, Гамма Різця відноситься до подвійної системи.
А ось Бета являє собою карлик жовто-білого кольору. На диво, Бета яскравіше Сонця.
Також в області Різця виділяють Дельту. На відміну від попередніх, це біло-блакитний субгигант.

Крім того, хочеться відзначити бінарну зірку RR Caeli. Цікаво, що вона має екзопланету, яка масивніше Юпітера.
Зірка Ню відноситься до біло-жовтих карликів.
Крім зірок, сузір’я в своєму складі приховує не одну галактику. Причому переважають спіральні системи. Наприклад, можна відзначити NGC 1571, NGC 1679, IC 2106.

Спостереження

За даними астрономів, сузір’я Різець краще шукати на небі в грудні. Його добре видно в широтах від +41 до -90. З цієї причини з Росії проглядається лише невелика частина сузір’я.