Сузір’я рись і його незвичайне відкриття
Як відомо, північне півкуля неба розділили на певні ділянки. Одним з них є сузір’я Рись. З площею 545,4 квадратних градусів воно стоїть на 28 місці серед всіх небесних частин.
До сусідів області відносяться , Візничий, Жираф, , , і Малий Лев.
Як відкрили сузір’я Рись
По правді, сузір’я Рись належить до нових областях. В небесний атлас його вніс Ян Гевелій в 1660 році. Ймовірно, у вас виникло питання, чому ж Рись? Насправді, немає ніяких легенд і міфів. Навпаки, все досить банально. Описуючи сузір’я, Гевелій говорив що потрібно володіти рисисьми очима для того, щоб розрізнити його. Звідси, як ви вже здогадалися, і з’явилася назва.
З чого складається сузір’я Рись
До складу сузір’я входить 92 зірки, які видно неозброєним оком. Але незважаючи на це Рись не відрізняється особливою яскравістю.
Звичайно ж, найяскравішою в області є Альфа. Вона належить до помаранчевим гігантам, і має радіус більше Сонця.
31 Рисі за аналогією з Альфою відноситься до помаранчевим гігантам, але являє собою змінну зірку.
19 Рисі і 38 Рисі є подвійними об’єктами.
6 Рисі і HD 75898 виражені субгигатом. Тільки для другий характерний жовтий колір. Цікаво, що на їх орбіті виявили планети.
12 Рисі на відміну від попередніх представлена потрійною системою.
Інші об’єкти
На території сузір’я лежить кілька :
NGC 2541 з перемичкою і віддаленістю в 41 мільйон світлових років.
NGC 2683 має перемичку. Можна зустріти іншу назву – Галактика НЛО. Відстань до Землі становить 25 мільйонів світлових років.
NGC 2770 віддалена від нас на 88 мільйонів світлових років. За даними астрономів, в ній живуть наднові зірки.
Також сузір’я Рись містить компактну карликову NGC 2537. Як виявилося, включає в себе великі гарячі скупчення молодих зірок. Тому має характерний блакитний колір.
Крім цього, існує кулясте скупчення NGC 2419. Яке, між іншим, володіє високою концентрацією в центрі. На диво, це найдальше подібне скупчення від нас.