Космос

Сузір’я лисичка — тьмяне сузір’я, спостерігається влітку

Як виявилося, північне півкуля неба вміщує не тільки яскраві області. Також в ньому є і не дуже примітні ділянки. До таких відноситься сузір’я Лисичка.
Насправді, це тьмяне зоряне освіта розташований у Літньому трикутнику. Нагадаємо, що це відомий астеризм, який добре видно саме в літні дні.
Сузір’я Лисичка займає площу 268 квадратних градусів. Тим самим даний показник ставить його на 55 місце серед всіх небесних частин.

Так як відноситься до північної частини, то сусіди його сузір’я: , , , Дельфін, Стріла і .
Сузір’я Лисичка було відкрито в 1690 році Яном Гевелієм. Тому є новою ділянкою. Хоча раніше носило назву Лисичка і Гусак. Але потім його ім’я скоротили.

З яких зірок складається сузір’я Лисичка

Важливо, що в області утримується 72 зірок, видимих неозброєним оком. Однак яскравих об’єктів не багато.
Альфа відноситься до червоних гігантів.
Існує зірка 8 Лисички – помаранчевий гігант. Цікаво, що ці два світила разом створюють оптичну подвійну зірку. Причому вона відрізняється значною широтою.
Крім того, можна виділити зірки: 23 Лисички, 31 Лисички і HD 189733. В середньому їх візуальна величина дорівнює 4.

Більш того, в сузір’ї виявили пульсари. Наприклад, PSR B1919+21. Цікаво, що це перший пульсар, який відкрили в 1967 році.
Але це не єдиний подібний об’єкт. Крім нього, Лисичка вміщує PSR В 1937+21. Примітно, що це перший знайдений пульсар мілісекунди.

Що приховує сузір’я

З історії астрономії, першу туманність знайшли якраз в області Лисички. Це туманність Гантель.
Вона відноситься до одних з найбільш відомих планетарних ділянок міжзоряного середовища. Отримала своє ім’я завдяки характерному вигляду, яки

До того ж, сузір’я Лисичка має в своєму складі астеризм Вішалка. По-іншому іменується Ас-Суфі. Утворюють його десять яскравих зірок. Шість з них лежать на одній прямій, а інші схожі на гачок. Форма астеризма нагадує вішалку, тому він і отримав таку назву. Його ви зможете без праці знайти за допомогою бінокля.

На території Лисички знаходиться Скупчення Брокчи. Ця зоряна група відома давно. Цікаво, що самі яскраві світила, що входять в скупчення, формують і Вішалку.
Крім того, виявили листівок скупчення зірок NGC 6885. Воно розташовується недалеко від туманність Гантель.

Крім цього, варто відзначити галактики:

  • еліптична NGC 7052, має пиловий диск. Є сильним радиосточником.
  • емісійна NGC 6820, яка оточує ще одне скупчення Лисички NGC 6823.

Нарешті, знайти сузір’я Лисичка можна на широтах від +90 до – 61. Як відомо, кращий час для спостереження за ним це літо.