Космос

Сузір’я корми – одна з трьох частин великого сузір’я

В південній півкулі неба нескладно відшукати сузір’я Корму. Оскільки область лежить на і простягається на 673,4 квадратних градусів. Такі значні розміри ставлять його на 20 місце серед всіх небесних ділянок.
Дана південна область межує з такими сузір’ями, як Голуб, , , Компас, Кіль, Єдиноріг, Вітрила і Живописець.

Як з’явилося сузір’я Корми

Історія пов’язана з великим сузір’ям Корабель Арго. За легендою, саме на ньому подорожував Ясон і аргонавти. Насправді, його розділив Нікола Луї де Лакайль на три частини: Корми, Кіль і Вітрила. Згодом він виділив ще й Компас. Таким чином, всі ділянки взаємопов’язані між собою. Проте Корми є найбільшим з цієї групи.

З чого складається сузір’я Корми

Дивно, але сузір’я Корму має 241 зірку, які можна побачити неозброєним оком. Давайте розглянемо основні з них докладніше.
Дзета зірка по імені Наос, яка є блакитним гарячим надгігантом. Між іншим, з усіх зоряних тіл займає 62 позицію по яскравості.
Пі – подвійний об’єкт, що представляє собою помаранчевий супергігант. До того ж це полурегулярная змінна зірка. Крім того, має свій супутник.
Рв Корми – жовто-білий гігант. Причому це яскравий змінний тип Дельта Щита.
Тау і Сигма – спектроскопічні подвійні системи з головним компонентом, який відноситься до помаранчевим гігантам.
Ню також є гігантом, але характеризується біло-блакитним кольором.

Жовтий сверхгигант Xi Корми, за даними науковців, має супутник.
Омікрон і V Корми являють собою багаторазові зоряні системи. Проте в сузір’ї виділили ще одну сукупність зірок –HD 64440. Вона складається з декількох тел.
HD 63032 (або З) сузір’я є помаранчевим гігантом.
Також ділянка приховує цікавий об’єкт З Корми. Ця подвійна зірка виражена білим свергигантом, який оточує навколозірковий газ.
HD 64760, L2 і NS Корми відносяться до свергигантам.
HD 60532 жовто-біла зірка, що переходить з головною послідовністю в стадію субгиганта.

Як видно, сузір’я Корми складається з великої кількості зірок. Варто зазначити, що ми перерахували не всі. Безумовно, кожен елемент ділянки має свої характеристики. Можна сказати, багате і різноманітне зміст області виправдовує поділ небесної сфери на частини.

Що ще приховує сузір’я Корми

Крім зірок на території сузір’я існують і інші астрономічні об’єкти. Як виявилося, до складу дільниці входить кілька розсіяних скупчень зірок. Наприклад, Мессьє 46 з віком 300 мільйонів років. Імовірно, в ньому розташовується планетарна туманність NGC 2438.
Мессьє 47 містять 50 зірок. Як стверджують астрономи, його вік складає 78 мільйонів років.
Мессьє 93 живе вже 100 мільйонів років. Має радіус 10 світлових років.
NGC 2451 складається з 40 зірок. Але насправді, це два скупчення, які об’єднали в одне ціле.
NGC 2477 з віком 700 мільйонів років містить 300 зіркових тел.
Також можна виділити відкриті скупчення: NGC 2439, NGC 2509 і NGC 2546.
Нарешті, скупчення Пі Корми, яке утворюють лише чотири зірки. Незважаючи на мінімальний склад, вони є яскравою конфігурацією. Тому на небі дане освіту можна розрізнити неозброєним оком.
До речі, сузір’я Корму має кульове скупчення NGC 2298. Воно віддалене від Землі на 30000 світлових років.

Об’єкти сузір’я Корми

Крім усього, сузір’я Корми включає в себе туманності. Власне, не можна не згадати про планетарну міжзоряну середу NGC 2438. У неї добре розрізняється ореол і головна зірка. До речі, вона являє собою гарячий білий карлик, у якого вчені зафіксували одну з найбільш високих температур поверхні (747000С).
Туманність Череп і Кістки, вона ж NGC 2467, схожа на пряму лінію. Як вважають астрономи, це область активного зореутворення. З цієї причини, вона відома і популярна серед тих, хто вивчає питання появи зірок.
До того ж, у сузір’ї знаходиться планетарна туманність NGC 2440. Її центральна зірка являє собою білий карлик. Ймовірно, що це самий гарячий представник свого виду, який більш ніж в 1000 разів яскравіше Сонця, температура його поверхні досягає 2000000С.

Але на цьому ще не все. На території сузір’я виявили метеорні потоки:

  • Пі-Пуппіди,
    Пуппіди-Веліди,
    Дзета-пуппіди.