Їжа

Список продуктів для виживання: які продукти можна купити в супермаркеті для тривалого зберігання?

У наш неспокійний час хочеться відчувати хоч якусь стабільність. Світова економічна криза, пандемія коронавіруса, надзвичайні ситуації, все це збиває з пантелику. Як вижити в постійно мінливому світі?

Багато хто з нас справедливо замислюються про те, щоб мати якийсь продовольчий запас на випадок НС. Адже харчування – основа життя. Всі пам’ятають, як в 2020 році при першій хвилі Covid19 люди змітали з полиць продукти харчування і товари першої необхідності. Цей світова криза показала нам, що надзвичайні ситуації можуть статися в будь-який момент.

У цій статті ми детально розглянемо питання:

– Як правильно організувати комору продуктів харчування для виживання?

– Які продукти харчування із сусіднього супермаркету мають тривалий термін зберігання?

-Яких продуктів харчування слід уникати?

Є два способи створити комірчину для їжі на випадок надзвичайних ситуацій

Один із способів – зберігати більше нешвидкопсувних продуктів, які ви вже їсте в повсякденному житті. Цей список охоплює такі продукти, які можна знайти в будь-якому супермаркеті і які підходять для ваших запасів.

Інший спосіб – купити спеціальну їжу для виживання», яку ви не розкриєте до надзвичайної ситуації, але зазвичай її вистачає набагато довше, ніж їжі з супермаркету.

Будь-який спосіб хороший, і більшість людей в кінцевому підсумку роблять і те, і інше. У керівництві для початківців вижівальників пояснюються плюси і мінуси кожного методу, а також основні поняття, наприклад, скільки їжі зберігати для вашої родини. І якщо ви ще не знайомі з методом «Зберігайте те, що використовуєте, використовуйте те, що зберігаєте», то терміново ознайомтеся.

На що звертати увагу при покупці продуктів для тривалого зберігання? Основні критерії:

Тривалий термін зберігання

Харчові продукти повинні мати міцну упаковку, наприклад банку або спеціальну коробку, це набагато краще, ніж упаковка, яку використовують для картопляних чіпсів.

Їжа, яку необхідно охолоджувати або заморожувати, не дуже зручний, так як при надзвичайних ситуаціях може відключитися електрика і холодильники перестануть працювати. Навіть якщо ви оснастите свого притулок автономним генератором, його енергію краще економити, адже невідомо скільки триватиме НС.

Таким чином, ми віддаємо перевагу продуктам, які можна легко зберігати на полиці, а при використанні просто розігріти або легко змішувати і поєднувати з іншими інгредієнтами.

Якість їжі

Бажано вибирати продукти харчування з мінімальним вмістом шкідливих консервантів.

Калорійність.

Деякі продукти, призначені для тривалого зберігання, можуть містити багато калорій. Це може стати проблемою, якщо ви раптом при режимі НС ви будете якийсь час перебувати в обмеженому просторі. Так як при малорухливому способі життя і калорійному харчуванні може з’явитися зайву вагу і деякі проблеми зі здоров’ям. Тому важливо купувати продукти, які мають невелику калорійність.

Надзвичайна ситуація – не час бути занадто розбірливим, але цілком нормально уникати продуктів, які всі ненавидять у вашій родині, не схвалюються вашою вірою або у когось є проблеми з харчуванням (наприклад, з лактозою або глютеном).

Упаковка

Отже, ви хочете втиснути в свою комору для НС якомога більше продуктів харчування. Слід звернути увагу на упаковку продуктів, адже деякі, наприклад, великий мішок картопляних чіпсів, приблизно такого ж розміру, як 20-фунтовий мішок квасолі.

Однак пакет з чіпсами повний повітря, тоді як квасоля займає весь простір в упаковці. Крім того, чашка чіпсів містить близько 137 калорій, 9,4 грама жиру, 12,4 грама вуглеводів і 1,6 грама білка, а чашка квасолі містить 240 калорій, 1 грам жиру, 44 грами вуглеводів і 16 грамів білка.

Висновок:

Для тривалого зберігання і максимального використання простору комори краще купити квасоля. Вона проста в приготуванні, має велику поживну цінність і щільно упакована в пакеті. Ми рекомендуємо використовувати як сухі, так і консервовані боби, тому що сухі боби зберігаються довше, але консервовані боби можна їсти прямо з банки, не витрачаючи паливо на її приготування.

Квасоля також добре поєднується з іншими основними інгредієнтами, наприклад з зерном. Поєднання цих продуктів є хорошим джерелом клітковини, вітамінів групи В та антиоксидантів.

Що значить бути довгостроковим або нескоропортящимся?

Продукти, які можна безпечно зберігати при кімнатній температурі або «на полиці», називаються стабільними при зберіганні». Ці нескоропортящиеся продукти включають сільську шинку, консерви і продукти в банках, макаронні вироби, борошно, цукор, спеції, масла і харчові продукти, оброблені в асептичних або ретортних упаковках, а також інші продукти, які не потребують охолодження до моменту відкриття. Не всі консерви стабільні при зберіганні (вони будуть мати позначку «Зберігати в холодильнику»).

Порада:

Кожен раз, коли ви будете відвідувати супермаркет, візьміть за звичку дивитися на дати закінчення терміну придатності, перш ніж класти щось у кошик.

Однак, чи дійсно зазначена на упаковці дата закінчення терміну придатності вказує на те, що продукт вже прострочений і його не можна вживати в їжу?

У медицині, наприклад, термін «придатності» часто настає тоді, коли ліки стає трохи менш ефективним – це не означає, що ліки марно або шкідливо.

Визначення терміну зберігання харчових продуктів – в кращому випадку неточна наука, оскільки існує дуже багато змінних. Вони варіюються від стану, в якому був продукт, коли ви його купили, і включають безліч факторів.

У терміну придатності п’ять ворогів: нагрівання, світло, волога, шкідники, кисень

Чим більше ви зможете зменшити ці фактори, тим довше вистачить їжі. Нерозпечатаний пакет з рисом не прослужить в садовому сараї так довго, як, наприклад, у вашому домі. Золотим стандартом зберігання сухих продуктів харчування є перепакування в домашніх умовах в майларові мішки в поєднанні з поглиначі кисню, які зберігаються в герметичних ємностях.

Однак продукти тривалого зберігання часто зберігаються довше, ніж ви думаєте. Наприклад, багато консерви мають термін придатності протягом двох років з моменту виробництва, вони прослужать набагато довше, якщо упаковка не пошкоджена.

Більшість продуктів тривалого зберігання безпечні на невизначений термін. Фактично, консерви служать роками, якщо сама банку знаходиться в хорошому стані (без іржі, вм’ятин і здуття). Запаковані продукти (пластівці, макарони, печиво) будуть безпечними після закінчення терміну придатності, хоча з часом вони можуть стати несвіжими або мати неприємний присмак.

Необхідно з особливою обережністю використовувати продукти з попередженням про ботулізмі на упаковці. Ніколи не використовуйте їх, якщо упаковка має пошкодження, наприклад протікання, здуття, вм’ятини, тріщини, неприємний запах. Навіть незначна кількість ботулотоксину може бути смертельним.

Покриття залізних банок може втратити колір, піддатися корозії, а так же метал може вступити в реакцію з продуктами з високим вмістом кислоти, такими як помідори або ананаси.

Якщо банку в хорошому стані, її вміст має бути безпечною для вживання, хоча смак, текстуру і харчова цінність продукту з часом можуть погіршитися. Домашні консерви слід вживати протягом 1 року.

Список продуктів виживача, підтверджених науковими дослідженнями

Зернові

Зернові продукти повинні бути одним з «якорів» своєї комори. Вони універсальні, поживні і добре зберігаються.

– рис: довгозерний, короткозерний

– пшениця

-сушена кукурудза

-попкорн

– вівсяні пластівці

Борошно

Борошно

– кукурудзяна мука

– борошно загального призначення

-борошно для здоби

Макарони, сухі каші, картопляне пюре

Сухі напівфабрикати

– макарони

– картопляне пюре швидкого приготування / картопляні пластівці

– сухі каші швидкого приготування

Бобові

Квасоля, горох, сочевиця.

Ще один незамінний продукт в коморі. Квасоля і боби багаті настільки необхідними білками і клітковиною, до того ж вони універсальні і добре зберігаються.

Жири та олії

Жири необхідні для приготування їжі, харчування і відчуття ситості – не думайте, що «жир – це погано». Будь то насичені або ненасичені, більшість цих жирів зберігаються на полиці не менше 1-2 років.

– сало

– арахісове масло (також хороший джерело білка)

– рослинна олія

– оливкова олія

– кокосове масло

Консерви з продуктів тваринного походження та їх замінників

– кокосове молоко (підходить для індійських і тайських страв)

– м’ясна тушонка з свинини, телятини або птиці

– консервовані морепродукти

– шинка сільська

– сиров’ялений бекон

– текстурний рослинний білок

– цільнозерновий окіст

Ви можете бути здивовані стравами, які можна приготувати з цих продуктів. Ви можете бути здивовані замінниками м’яса, таким як текстурований рослинний білок (TVP). При правильному зберіганні TVP може прослужити до 20 років.

Імітація бекону виготовляється з TVP служить набагато довше, ніж справжній бекон. Нарешті, також подумайте про сиров’ялених м’ясних продуктах, таких як цільнозерновий окіст, який може зберігатися необмежено довго, якщо він не нарізаний, і сиров’ялений бекон, який не вимагає охолодження.

Спеції

Спеції поліпшать смак ваших продуктів, що підніме моральний дух. Сіль особливо важливо зберігати, тому що вона необхідна для функцій організму і може використовуватися для консервування продуктів.

Оцет, особливо білий, корисний не тільки для додання смаку і консервації, але і для очищення. Багато з цих продуктів, такі як сіль, цукровий пісок і мед, при правильному зберіганні служать вічно. Багато хто інші, попередньо подрібнені спеції зберігаються роками, хоча з часом втрачають свою силу.

– Сіль

– Гранульований цукор

– Мед (замочіть в теплій воді, якщо він кристалізується)

– білий оцет

– яблучний оцет

– винний оцет рисовий

– соєвий соус

– чорний перець горошком (потрібно млин для перцю)

– палички з кориці

– курячий бульйон

– часниковий порошок

– італійські приправи

– порошок чилі

– паприка

– кмин

– кайенский перець

– імбир: порошкоподібний та кристалізований

– коріандр

Не соромтеся купувати окремі спеції і змішувати їх самостійно. Також подумайте про цільних спеціях, таких як тмин і насіння коріандру, які довше зберігають смак і можуть бути запечені цілком для більшого аромату.

Порада: якісний мед зберігається вічно, але він може кристалізуватися і виглядати дивно. Просто замочіть контейнер в теплій воді або нагрійте його, і мед знову набуде рідку консистенцію.

Порада:

Багато з цих спецій можна купити у великих пластикових упаковках на складах.

Продукти для випічки

Навіть якщо ви не займаєтеся випічкою в повсякденному житті, ви можете захотіти спекти хліб під час надзвичайної ситуації.

– сиропи

– порошкове молоко

– харчова сода

– готова суміш для випічки

– какао

– кукурудзяний крохмаль

– дріжджі

– чистий екстракт ванілі

– цукрова пудра

– желатин або агар агар

– суміш сухофруктів

– сушені овочі

Цікаво, що консервовані продукти з високим вмістом кислоти, такі як помідори, мають набагато більш короткий термін зберігання, ніж некислі – близько 18 місяців.

Напої

– розчинна кава

– листовий чай

Напої можуть стати в нагоді, тому що вживання нічого, крім простої води, може втомити вас тривалої надзвичайної ситуації.

Порада:

Кофеїн включений в список аптечки.

Їжа, яку не слід купувати для тривалого зберігання

Їжа, яку слід уникати або зберігати в помірних кількостях

Є декілька товарів, які здаються стабільними при зберіганні, але насправді мають менший термін зберігання.

Спробуйте уникнути наступних продуктів:

Коричневий цукор

Він не зіпсується, але з часом затвердіє. Ви можете використовувати цукор, якщо вмієте його розщеплювати. Коричневий цукор – важливий інгредієнт у багатьох рецептах, тому добре мати його під рукою, але ми б не стали набивати їм нашу комору.

Коричневий рис

У той час як білий рис може зберігатися десятиліттями, коричневий рис має маслянистий шар, який обмежує його термін зберігання до 6-12 місяців. Крім того, на приготування йде більше часу, а значить, витрачається більше палива.

Цільнозернові борошно

Цільнозернові борошно

Як і у випадку з коричневим рисом, цільнозернові борошно не зберігається так довго, як біла з-за більш високого вмісту жиру. Якщо ви віддаєте перевагу цільнозернове борошно, подумайте про те, щоб запастися зерном пшениці, оскільки воно прослужить набагато довше, ніж борошно.

В’ялена яловичина

Крім того, що цей продукт дорогий, його термін зберігання всього рік або два.

Горіхи

Упаковані з поживними речовинами і досить стабільні при зберіганні, але майте на увазі, що високий вміст жиру обмежує термін їх зберігання.

Отже, тепер, озброївшись списком продуктів тривалого зберігання, ви зможете запастися продуктами харчування, які допоможуть вам сито і спокійно пережити будь-які негаразди, будь то світова економічна криза або будь-які надзвичайні ситуації.