Слимаки дуже сильно пошкоджували урожай моїх перців, поки я не знайшов способи боротьби з ними, — записуйте і ви
Слимаки, або сухопутні молюски, – це небезпечні шкідники, які можуть звести до мінімуму всі зусилля з вирощування перцю. Вони вигризають на листках отвори, що знижує швидкість розвитку рослини і негативно позначається на врожайності.
Чому з’являються шкідники
Молюски найчастіше обживають території з зволоженим грунтом і температурою повітря 15-19 градусів тепла. Шкідники перебираються з дикої рослинності на грядки. Це буває також при мульчуванні.
Обробка грядок
Можна використовувати хімічні препарати:
- «Слизнеед»,
- «Гроза»,
- «Мета»
- «Феррамол».
Такі кошти низькотоксичні. Але їх не варто застосовувати при плодоношенні. «Суперфосфат» наноситься на кущі в розрахунку 35-40 мг на 1 квадратний метр. Щоб знищити сухопутної молюска, використовується також бордоська рідина та мідний купорос.
Народні засоби
Для оцтового розчину потрібно взяти на 10 л води половину склянки білого оцту. Обприскується розчином грунт і самі перці у вечірній час.
Мульчу можна поливати гарячою водою від 40 градусів. Слимаки бояться високої температури.
Як же мені набридли слимаки на ділянці
Для видалення шкідника також застосовують сушений часник і перець. Їх кладуть між рядами перцю. Але раніше потрібно зробити вали 5 см у висоту.
В 250 мл води розчиняють 2 маленьких ложки кави. Далі, цим розчином обприскуються перці. Гущу можна виливати в міжряддя.
Тютюновим пилом обробляють перці і міжряддя. Можна також змішувати попіл і тютюн. Це розпилюють над перцем 1 раз в тиждень.
100 г настою з гострого перцю і часнику розводять в літрі води. Рідину потрібно настояти 24 години, а потім розбавити в чотирьох літрах води. Складом обприскують грядки.
На ніч можна вкривати перці плівковим матеріалом. Під ним зберуться шкідники, а з настанням дня вони помруть з-за високої температури.
Біологічні засоби
Можна збирати слимаків вручну або використовувати спеціальні принади і пастки. На ніч на город ставлять обрізану пляшку з пластику, в яку налито пиво або квас.
Після збору шкідників грядки потрібно зробити пухкими, щоб загинули личинки, які знаходяться на глибині 3-4 см Після цього припиняють полив землі на тиждень. Грунт при цьому посипають деревною золою.
Молюски в теплиці
При профілактичній обробці використовується засіб «Фундазол». Його потрібно змішати з деревною золою і присипати тепличні рослини.
Також є мідні кільця і пластикові гнучкі стрічки. Такі пастки підійдуть при плодоношенні.
Боротьба на відкритих грядках
Можна зробити приманку-пастку, використовуючи шматки фанери, дошки і ганчір’я. Молюски такі укриття дуже люблять. Їх потрібно ставити у вечірній час і наливати пиво. Вранці там буде багато слимаків.
У профілактичних цілях потрібно підтримувати чистоту грядок і регулярно їх оглядати. Між рослинами слід дотримуватися інтервалів. На грядках не повинно бути стоячої води. Важливо регулярно розпушувати землю і вносити золу кілька разів за сезон.