Що робити, якщо ваша дитина хвалько
Багато хто помічає в якийсь момент, що дитина постійно хвалиться, приписує собі чужі заслуги, говорить, що він краще за всіх.
В певний період – це варіант норми, так дитина самостверджується, завдяки похвалі мами і тата у нього формується самооцінка.
Але не можна ігнорувати хвальковите поведінку. Хвастощі може перерости в серйозні проблеми в майбутньому з самооцінкою і спілкуванням з оточуючими.
Причини хвастощів
Перш ніж вирішувати проблему в поведінці, потрібно розбиратися в причинах її виникнення. Причин хвастощів може бути дві, і вони протилежні:
1. Недолік уваги. Не отримуючи достатньо любові від батьків, дитина починає намагатися показати, який він хороший, часто вигадуючи собі заслуги. Так він намагається привернути до себе увагу і добитися похвали.
Якщо батьки не реагують, то він починає хвалитися перед іншими людьми.
Тому важливо проводити час з разом і говорити їй про свою любов.
2. Надмірна увага і вимогливість
Часто батьки, навпаки, занадто багато хвалять дитину, але і вимоги висувають часто. В результаті він не може їм відповідати, що засмучує батьків.
Дитині доводиться хвалитися будь-яким успіхом і придумувати собі заслуги, щоб отримати дозу уваги.
- Тому важливо показувати, що ваша любов не залежить від його успіхів або провалів.
Поради
Важливо вміти вчасно скорегувати дитяче поведінку, і для цього потрібно слідувати наступним рекомендаціям:
· Заохочуйте, а не хваліть. Важливо помічати хороші вчинки і успіхи дитини і заохочувати, але не можна хвалити просто так.
· Не переоцінюйте. Багато батьків кажуть своєму малюкові, що він найкращий. У результаті він починає думати, що він краще за інших дітей. Це призводить до проблем у спілкуванні з однолітками.
· Навчайте гідно перемагати. Коли малюк перемагає в грі або змаганні, не дозволяйте йому принижувати переможеного.
· Проявляйте любов. Показуйте дитині, що ви любите його завжди, тоді у нього не буде необхідності самостверджуватися і заслуговувати любов.
Ці поради допоможуть попередити прояв хвастощів або скорегувати поведінку маленького хвалька.
Хвалькуватий дитина може виглядати кумедно, але важливо не пускати ситуацію на самоплив.
Необхідно розвинути у дитини здорову самооцінку і дати йому достатньо любові, тоді у нього не буде необхідності у вихваляннях.