Квіти

Простий спосіб вирощування толстянки з листочка

Крассула в свій час вирощувалася практично в кожному будинку, де люблять квіти. Та й сьогодні рослина не втрачає своєї популярності. Цю найбільшу популярність йому принесла прикмета, безпосередньо пов’язана з грошима. Вважається, що ця рослина приносить достаток дому та бізнесу. Так само грошове дерево вважається символом дружби, тому використовується в якості подарунка тим, кому бажають процвітання і добробуту.

За народними прикметами, чим пишніше толстянка, тим краще фінансовий стан господарів. А щоб ця прикмета спрацювала, вважається, що грошове дерево потрібно виростити самостійно з одного листочка.

Але не тільки з-за прийме мені так подобається крассула. Я дуже люблю її за цікаву форму – декоративне мініатюрне деревце дуже стильно виглядає в будь-якому інтер’єрі. Рослина не вимагає спеціального догляду і вдячно відповідає швидким зростанням на найпростіші процедури. Розповім, як я самотужки виростила толстянку з одного листочка.

Якщо ви хочете швидко отримати молоде рослина, то спосіб розмноження толстянки листом вам, ймовірно, не підійде. Цей процес потребує терпіння і часу.

Для більш швидкого зростання в такому випадку краще використовувати замість листків живці. Але в цій статті я поділюся своїм досвідом вирощування толстянки саме з листа.

Листочок я взяла від дорослої рослини, яке давним-давно живе у мене на підвіконні. Намагалася знайти на своєму деревце найбільш підходящий «саджанець» – досить великий, міцний і щільний, здоровий на вигляд листок.

Важливо! Не варто брати для вирощування зовсім молодий чи старий листок, а також пошкоджений – толку від такого посадкового матеріалу буде мало.

Після того, як зірвала його, відразу ж поклала у горщик з материнською рослиною. Просто на поверхню грунту, злегка заглиблюючи край. Зірвані листочки можна перед цим підсушити протягом декількох днів, але я цього не робила. Деякі квітникарі ставлять листочки в розчин, що стимулює коренеутворення. Я цього теж не робила.

Як тільки помітила, що від листочка пішли «дітки», отсадила його і стала регулярно поливати молоде рослина. Взагалі поливати красулу слід не часто, але рясно. Як будь-сукулент, вона має властивість накопичувати воду в своїх листах.