Садівництво

Особливості весняного догляду за виноградом: розповідаю про правила поливу і внесення добрив

Будь-якій рослині режим поливу і своєчасне внесення добрив важливі для правильного росту, плодоношення, зміцнення. Сьогодні я розповім вам про поливі винограду, підживленні та особливості весняного росту.

Початок весни для винограду

Наприкінці березня та на початку квітня, коли грунт прогріється до +5 °С, виноград поливають перший раз після зими. Цей полив зарядить вологою перезимували рослина.

Через 2-3 тижні поливаємо вдруге. Другий полив називають вегетаційним, тому що він стимулює нирки.

Підгодівлю вносимо два рази: до або після розкриття листя і до початку цвітіння. Далі, я детально розповім про основні правила поливу і внесення добрив.

Порядок поливу

Поливаємо під корінь теплою водою. На один кущ піде 10-15 літрів. Вдруге трохи збільшуємо обсяг. Не слід поливати перед заморозками, щоб не пошкодити. Слідкуйте за прогнозом погоди. Другий полив проводиться приблизно за два тижні до цвітіння.

Такий порядок поливів такий: після розпустилися бруньок, цвітіння, в період росту плодів. Об’єм води регулюється в залежності від погоди. Під час дощів, відповідно, скорочуємо.

Під час і перед цвітінням поливати ні в якому разі не можна, щоб квіти не обсипалися. Також не можна перед збором врожаю, приблизно за три тижні, інакше виноград потріскається, стане водянистим і несмачним.

Як і недостатній полив, надмірна волога здатна нашкодити рослині. Не допускайте закисання грунту, це може призвести до гниття і розвитку хвороб. Слідкуйте за погодними умовами в своєму регіоні.

У посушливу погоду слід не тільки збільшувати обсяги поливу, але і обприскувати повністю вся рослина.

Підживлення навесні

Перед цвітінням за 10 днів вносимо добриво в перший раз. Рослина вже досить прокинулося і просякнув вологою до цього часу. Добрива можна купити або приготувати самостійно.

З магазинних засобів підійде універсальне добриво з азотом, фосфором, калієм, цинком (наприклад, «Биохелат Універсальний»). Є спеціальне добриво для винограду – «Родзинка». Містить всі необхідні для рослин мікроелементи.

Для самостійного приготування добрива знадобиться:

  • 2 л золи;
  • 6 ст. л. цукру;
  • 2 г бору;
  • 3 г міді.

Інгредієнти розмішуємо у 20 літрах води та наполягаємо у теплі три години. Отриману рідину через пульверизатор розбризкуємо на рослину.

Прикореневу підгодівлю готуємо з дріжджів та цукру. На один літр води беремо грам сухих дріжджів та чайну ложечку цукру, наполягаємо дві години, розбавляємо у 5 літрах води та ллємо під корінь.

Обробити від шкідників можна також приготованим у домашніх умовах засобом. На 10 л води розводимо 3 ст. л. нашатирного спирту і обприскуємо цим рослина до розкриття листя.

Добриво завжди вноситься після поливу, у вологий грунт, щоб мінеральні речовини добре розподілялися.

Успіх вирощування винограду багато в чому залежить від уважності і чуйності садівника. Грамотно поєднуйте процедури, і тоді гарний, смачний урожай вам забезпечений.