Квіти

Одного разу сильно перелила грошове дерево, але під час зреагувала. Два способи, як врятувати толстянку після переливу

Товстянка, або грошове дерево, прийшла на наші підвіконня з далекої Південної Африки. Вона відноситься до роду сукулентних рослин. Це означає, що толстянка має специфічну будову, що дозволяє їй накопичувати запас води в своїх тканинах. Тому грошове дерево прекрасно переносить тривалу посуху.

Звичайно, і воду вона любить, але полив повинен бути адекватним, так як велика кількість вологи згубно для рослини. Взагалі, у догляді за толстянкой я завжди дотримуюся правила, що краще не долити, ніж перелити.

Як визначити, що залили рослина

Насправді, це не складно – просто погляньте на толстянку. При перезволоженні грунту її соковиті листя втрачають свій звичний тургор, стають млявими і навіть зморщуються, на них з’являються жовті плями.

З часом жовтіє лист повністю і відпадає. Саме за цими ознаками я зрозуміла, що моєму толстянке потрібна допомога, коли одного разу полила її дуже сильно після повернення з відпустки.

Як допомогти толстянке при переливі

Порада проста – пересадите її. Рослина слід дуже обережно вийняти з горщика, звільнити кореневу систему від субстрату і уважно її оглянути.

Якщо коріння знаходяться в хорошому стані, не уражені гниллю, то їх слід обережно промокнути паперовою серветкою кілька разів. Після чого можна приступати до посадки.

На дно нового чистого горщика обов’язково потрібно насипати шар з керамзиту для дренажу, а субстрат краще використовувати спеціальний – для сукулентів або для кактусів. Після посадки рослину не можна поливати. І взагалі, краще утриматися від поливу в першу тиждень.

Якщо ж при огляді кореневої системи виявилася гниль, то ця ситуація, звичайно, ускладнює справу, але поборотися за рослина все-таки варто. Коріння слід добре промити в теплій воді і видалити пошкоджені частини аж до здорової тканини.

Після миття та обрізки кореневу систему потрібно знезаразити. Для цього помістіть її в склянку зі слабким розчином марганцівки хвилин на двадцять. Потім просушіть коріння і посадіть рослину в новий або чистий, вимитий з господарським милом горщик. Про грунт і дренаж я вказала вище. Поливати також не потрібно, ні відразу, ні всю перший тиждень.

Взагалі, полив сукулентів – справа тонка. Трохи перестарався, перелив, і рослина втрачає свої декоративні властивості. Тому раджу відрегулювати зволоження грунту.

Як це зробити? Легко! Орієнтуйтеся на грунт в горщику і враховуйте пору року. Влітку я поливаю толстянку по одному разу в 3-5 днів, взимку – раз на тиждень. У міжсезоння завжди перевіряю грунт у горщику з допомогою дерев’яної шпажки – перед поливом грунт повинен повністю просохнути, а не тільки на поверхні. Поливаю завжди не рясно, використовую тільки воду не прохолодніше кімнатної температури.