Квіти

Грошове дерево пересаджую влітку, не як всі восени. І щоб стовбур вийшов міцним, з товстою корою – мої тонкощі догляду

Як формувати міцну кору на стовбурі і в який час найкраще пересаджувати грошове дерево? Це питання для всіх очевидний. Більшість квіткарів любителів пересаджують саме восени свої кімнатні рослини.

А от я пересаджую влітку, раз в 2 роки і черенкую теж. А восени вже першу обрізку проводжу. Мої толстянки виростають завжди з товстим стовбуром і міцною скоринкою. У мене вже склався певний порядок догляду за цим декоративним рослиною. І ось про них і хочу розповісти.

Добрий день, шановні любителі квітів!

Є така прикмета: якщо грошове дерево зацвіте – у хаті буде багато грошей і в справи компанії підуть на ура!

Багато стикаються з тим, що грошове дерево витягується, стовбур не покривається міцною кригою і навіть цвітіння практично не відбувається за багато років. У мене так було колись, поки я не змінила свої правила пересадки та догляду за рослиною.

Тепер же у мене грошове дерево має міцний товстий стовбур, раз в 5 років викидає квітконоси і жодного разу не ламався під вагою крони. Склалися у мене особисті тонкощі або хитрощі, завдяки яким моя толстянка завжди у формі.

1 тонкість. Живцювання або пересадка.

Пересадку вже сформованого дерева я виробляю раз в 2 роки, щоб освіжити грунт. Не частіше, щоб не турбувати зайвий раз коріння. І тут потрібно вибирати правильну горщик – основу. Під толстянкой у мене зайнятий важкий керамічний горщик, широкий в діаметрі (а можна і квадратний), але не глибокий.

Коріння грошового дерева розростається вшир, щоб утримувати крону, але не вглиб. Тому якщо ви виберете вузький і глибокий горщик, то й коріння не зможуть нормально розвиватися, відповідно харчування крона може недоотримувати. Листя можуть почати сохнути, бути млявими, опадати. І стовбур може зігнутися, зламатися.

Якщо ви знайшли тільки горщик, який і по висоті і по ширині однаковий, то на дно викладіть керамзит, камінчики. Потім можна натягнути всередину звичайні капронові колготки, щоб грунт не змивався, не йшов у камені, поверх викласти в грунт. Шар грунту я приблизно розкладаю до 10 сантиметрів.

Якщо саджу держак в новий горщик, то при першій посадці вибираю не дуже великий горщик. Але ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ золоте правило – ширина горщика повинна бути не менше передбачуваної майбутньої крони.

2 тонкість. Полив для формування кори

Я особисто поливаю за таким графіком: влітку – 1 тиждень 1 раз, 2-й тиждень – 2 рази. Взимку ж в 2 рази рідше. Я проживаю в середній смузі, в Поволжі. У південних регіонах впевнена суші, можна частіше поливати, щоб від спеки не пересох грунт. А взагалі грошове дерево легко переносить легку засуху. Потреба у волозі можна спостерігати по листю. Якщо самі нижні листя злегка почали втрачати соковитість, на поверхні з’явилися зморшки, то пора поливати. А якщо по листю цього не видно, то не потрібно.

Чому обов’язково потрібно по листю дивитися? Легка посуха змушує рослину формувати міцну кору на стовбурі і навіть на гілках. Саме завдяки посухи стовбур починає міцніти, намагаючись зберегтись.

3 тонкість. Своєчасна обрізка.

Знаєте, якщо ви нове деревце посадили з нового черешка, то перший раз верхівку від стовбура потрібно обрізати, коли рослина досягне у висоту 15 див. Перед обрізанням краще полити, підгодувати, а після обрізки дати тиждень мінімум спокою на легке підсихання.

У міру появи нових паростків в різні боки, так само обрізати через довжину не більше 10 см, щоб не було занадто довгих гілок, але щоб кожна гілка була з товстою корою.

Тоді крона у вас з часом утворюється густий, щільною листочками і красивою. Не забувайте просто кожен день перевертати горщики, щоб змінювалися сонячні сторони. І до речі, рослина краще оберігати від прямих сонячних променів. Але стійкість до сонця ще й залежить від сорту дерева. А У ВАС ЯКІ ТОНКОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ГРОШОВИМ ДЕРЕВОМ?