Садівництво

Формувати огірки на шпалері я навчився не відразу, але поступово освоїв цю процедуру — і тепер ділюся знаннями і секретами

Огірки – культура, яка потребує догляду. Щоб отримати високий врожай з відмінними смаковими якостями, необхідно дотримуватися певні правила по вирощуванню, одне з яких – формування. Хочу більш детально розповісти про цю процедуру.

Що таке формування

Це підв’язування пагонів огірків на шпалері. Вертикальне вирощування культури володіє цілим рядом переваг:

  1. Рівномірне освітлення.
  2. Провітрювання крони.
  3. Зручно збирати урожай.
  4. Посадка займає менше місця.

Формування огірків у відкритому і закритому грунті володіє своїми нюансами.

Формування батогів у відкритому грунті

Особливості цього заходу залежать від типу кольорів. Огірки з чоловічим типом я прищипую на стадії формування 5 справжніх листочків. Вони утворюються на головному пагоні. Таким чином я стимулюю ріст бічних пагонів з жіночими квітами, саме на них з’явиться урожай.

Потім батоги підв’язую до шпалери, видаляючи точку росту після 4 аркуша. Рослина після такої процедури починає сильно галузиться, врожайність істотно підвищується.

З жіночим типом кольорів

Сорти, що утворюють чоловічі квіти, відносяться до застарілим. Більш сучасні формують жіночі або є партенокарпическими (самозапильні).

Такі рослини я формую іншим чином. У фазі 3 справжніх листків видаляю з пазух все зростаючі пагони. Прийом називається осліпленням і дає можливість позбутися від зав’язей, які гальмують зростання цілого куща. По закінченні процедури рослина перерозподіляє сили і поживні речовини на формування плодів на центральному пагоні.

Я плавно перекладаю центральний пагін у горизонтальне положення, як тільки він доростає до верхньої планки шпалери. І прищипую після утворення двох бічних пагонів.

Останні пасинки направляю вниз, прищипуючи в 1 м від землі.

Особливості формування огірків в теплиці

У теплиці рослини я підв’язую до вертикальної опори. Але, оскільки в умовах закритого грунту провітрювання гірше, рекомендую вчинити таким чином:

  1. Центральний стебло засліпити на висоті 50 см від землі.
  2. Через 50 см видалити бічні пасинки.
  3. У пазухах залишити по одній зав’язі.

У решти пагонів на відстані 1,5 м від землі рекомендую обрізати точку росту після другого справжнього листка.

На самій маківці залишаю не більше 4 аркушів.

Як тільки центральний стебло досягне верхнього рівня, направляю його вниз і обрізаю в 1 м від землі.

Переваги формування огірків на шпалері

Таким чином основна кількість зеленої маси стане припадати на верхню частину куща. Внизу посадка не буде загущена, кущ добре провітрюється, запобігаючи появі грибкових захворювань.

Оскільки рослина продовжує активно гілкуватися, процедуру рекомендую здійснювати щотижня, підтримуючи форму. Так пагони не будуть переростати, кущ стане рівномірно розподіляти сили і поживні речовини, утворюючи велику кількість плодів з високими смаковими якостями.

Паралельно з формировкой видаляю жовті, підв’ялі листя, здійснюючи профілактику від різних захворювань.

Отже, процедура формування огірків на шпалері – відмінний спосіб отримати хороший урожай. Рекомендую здійснювати захід, уважно дотримуючись основних правил. Проводити процедуру постійно, кожну тиждень.