Садівництво

Дуже важливо правильно підгодовувати малину навесні я для себе вивів ідеальну схему внесення добрив — ділюся своїм досвідом

Малина – невибагливий плодовий чагарник. На мінімальну агротехніку висловлюється багатим урожаєм з високими смаковими якостями. Одне з найважливіших заходів – своєчасне внесення добрив. Про нього я хотів би розповісти більш докладно.

Для чого необхідні весняні підживлення

Я свою малину підживлюю два рази за сезон – восени і навесні. Весняне внесення добрив необхідно рослині для:

  • швидкої активізації зростання після періоду спокою;
  • збільшення імунітету до різних хвороб і шкідників;
  • підвищення стійкості до погодних перепадів;
  • формування великих ягід з високими смаковими якостями.

До заходу приступаю відразу, як тільки танув сніг. Потім – в період бутонізації, цвітіння і формування плодів.

Рекомендую здійснювати підживлення після дощу – так необхідні склади швидше вбираються в грунт і засвоюються кореневою системою.

Органічні добрива

В якості першої підгодівлі рекомендую віддавати перевагу потягам з багатим вмістом азоту. Елемент дає необхідний поштовх для того, щоб рослина прокинулося, пустилося в зростання і почало активно нарощувати зелену масу.

Раджу звернути увагу на такі склади:

  • Розчин на основі курячого посліду. Для його приготування я використовую 1 кг добрива, який розводжу в 10 л води. На один кущ застосовую не більше 5 л робочого складу.
  • Настій на основі гною або дозрілого компосту. Для приготування такого живильного кошти беру 1 кг обраного компонента, розводжу 10 л води. Ємність щільно закриваю кришкою і настоюють у теплому місці 2-3 доби. Потім розводжу водою у співвідношенні 10:1 і поливаю чагарник строго під корінь.
  • Розчин на основі коров’яку. Коров’як розводжу 10 л води і поливаю малинник.

Захід здійснюю після дощу або поливу. Рекомендую склади вносити строго під корінь, відступаючи від стовбура не менше 20 см, – при попаданні добрива на частини рослини можна спровокувати опіки.

Щоб цього не сталося, я викопав борозну на відстані 25 см від кущів і глибиною до 15 див. В неї вношу живильні суміші.

Підживлення буде більш поживною, якщо органічні засоби чергувати з мінеральними.

Мінеральні добрива

Саме ці добрива сприяють формуванню великого, соковитого врожаю з високими смаковими якостями. На самому початку весни, як тільки танув сніг, малина потребу в азоті. В період формування ягід – у фосфорі і калії.

Як азотовмісних сполук рекомендую звернути особливу увагу на сечовину.

Робочий розчин на її основі я готую з компонентів:

  • сечовина – 20 г;
  • вода – 10 л

Препарат ретельно перемішую і розчиняю в теплій воді. Даю рідини охолонути і підгодовую рослина.

Догляд та підживлення малини

Хочу звернути увагу, що такий склад підвищує кислотність грунту. Щоб нейтралізувати реакцію, рекомендую після закінчення процедури внести невелику кількість вапна або доломітового борошна. Достатньо 500 г на 1 м2.

Також я помітив, що малина позитивно реагує на внесення суперфосфату: нормалізується обмін речовин, поліпшується смак ягід, сповільнюється процес старіння куща.

Навесні я готую концентрат:

  • суперфосфат – 350 г;
  • вода – 10 л

Препарат заливаю теплою водою, ретельно перемішую, даю складу охолонути. Проливаю рослини 2 рази за весну, з інтервалом в 21 день.

Щоб поліпшити структуру грунту, раджу внести деревну золу. Досить 1 склянки добрива на 1 м2. Її я рівномірно вношу під кущі, потім рясно поливають водою.

Своєчасне підживлення – запорука активного росту і розвитку здорових кущів малини, а також можливість отримати рясний врожай з високими смаковими якостями.