3 поради про те, як відкрити в собі творчість і оволодіти ним
З юних років ми розділені як креативні, або не креативні. Якщо ми не показуємо ранніх ознак геніальності Пікассо під час уроку малювання в дитячому садку, кисть прибирають, і ми отсиживаемся і спостерігаємо, як інших дітей хвалять як «креативних». Ми швидко дізнаємось, що креативність просто не призначена для нас.
Це правда, що ми не всі повинні бути художниками, співаками або письменниками, але ідея, що творча людина має бути хороший зі словами, акрилом або співом на клавішах, помилкова.
Ви, дорогий читачу, креативні. Ми всі народжені креативними – це просто вимагає розкриття і володіння нашим конкретним видом креативності.
Творчість може бути все, що має для вас значення, а отже, творчість може бути практично в усьому, що ви робите – математики, відносинах, подорожі, обслуговуванні клієнтів і навіть прибирання! Якщо це має для вас значення, якщо воно приносить вам радість, задоволення або почуття виконаного боргу, це може бути вашим особливим творчим виходом.
Дослідження показують, що творче хобі може підвищити активність мозку, допомогти людям впоратися зі стресом і підвищити загальне самопочуття і позитивність. Для тих, хто переконав себе, що вони не креативщики, ці переваги можуть здаватися недосяжними, але коли ви переопределяете сенс творчості, можливості стають безмежними.
Креативне мислення (інакше кажучи, інноваційний) – це ключ, який відкриває вашого внутрішнього художника.
Інше неправильне уявлення про творчість полягає в тому, що повинен бути кінцевий результат, який інші можуть бачити або захоплювати, наприклад, картина, роман чи пісня. Для тих креативників, які ніколи не візьмуть кисть, не кинуть глину або не грають на інструменті, радість творчості все ще можна знайти в процесі творчого мислення.
Креативне мислення – це процес погляду на ситуацію з нової точки зору, щоб знайти нові, можливо, неортодоксальні рішення.
Якщо ваш поїзд зламається і вам потрібно приступити до роботи, ви використовуєте творче мислення, щоб зібрати воєдино лінії, які приведуть вас до місця призначення. Якщо рецепт вимагає полуниці, але ви свіжі, ви імпровізуєте і робите чудовий пиріг з ревеном з ожини.
Для того, щоб усвідомлено проникнути в цю частину себе свідомо, навмисно, вам потрібно досліджувати речі, які приносять вам радість.
Ми всі здатні на ці прості, повсякденні форми інновацій – так що ви вже на півдорозі до володіння своєю творчістю.
Для того, щоб усвідомлено проникнути в цю частину себе свідомо, навмисно, вам потрібно досліджувати речі, які приносять вам радість. Може знадобитися деяка робота, щоб скасувати роки заперечення вашого внутрішнього творчості – щоб заспокоїти голос, який говорить: «Я, творча людина? Я так не думаю». Але коли ви дізнаєтеся, що особливого, що ви можете вилити своє серце, ви зможете пожинати плоди творчого життя.
Для тих, чий творчий підхід, не так очевидний, ось три поради про те, як відкрити і володіти своєю творчістю:
1. Відкрийте для себе свій творчий вихід.
Для того, щоб володіти своєю творчістю, вам перш за все необхідно розкрити свої конкретні засоби самовираження. Ваш творчий носій може бути ще не ясний. Це може бути щось, що ви підбираєте у своєму житті, або щось, у чому ви процвітаєте, але що ви приймаєте як належне.
Щоб точно визначити свій унікальний творчий підхід, спробуйте задати собі наступні стартові питання:
Що дає мені сенс?
Що приносить мені радість?
До яких середовищ або ситуацій я природно ставлюся?
Що робить мене унікальним?
Що мої друзі люблять в мені?
Про що я мрію?
Деякі з ваших відповідей можуть бути кулінарія, садівництво, бути гарним слухачем, робити чудові зачіски, змушувати людей посміхатися, бути дійсно організованою людиною. Вірте чи ні, всі ці речі є творчими зусиллями. Все, що вам потрібно, це спочатку усвідомити, що це ваше мистецтво і ваша форма вираження.
2. Володійте своїм мистецтвом.
Тепер, коли ви знаєте свій творчий вихід, настав час думати про нього як про свій шедевр, а про себе – як про художника. Як артист, важливо визнати, як ви досягли успіху в своєму ремеслі.
Творчість стає ще більш потужним, коли ви мислите нестандартно і досліджуєте нові способи вираження свого таланту.
Наприклад, ви можете зрозуміти, що ваша версія творчості – це уважний друг. Це чудово. Тепер запитайте себе, як виглядає дружба з вами. А як щодо твого спілкування з близькими, робить це мистецтвом? Ваші відповіді можуть бути такими: я заслуговую на довіру, я люблю підбадьорювати своїх друзів, мені подобається давати людям поради, мені подобається думати про те, як змусити своїх друзів відчувати себе важливими.
3. Випробуйте себе мислити нестандартно.
Як тільки ви опануєте своєю творчістю, може статися диво. Творчість стає ще більш потужним, коли ви мислите нестандартно і досліджуєте нові способи вираження свого таланту. Наприклад, якщо ви відчуваєте себе креативно, проводячи час на природі, як ви можете знайти нові способи відчути цю радість?
У світі, де нас постійно бомбардують зображення, відео та звукові фрагменти творчого самовираження, наші власні таланти легко зменшити. Ті люди, яких ми бачимо на екранах фільмів або в наших соціальних мережах, прекрасні, але пам’ятайте, що і ви теж.
Ви можете спробувати намалювати одну з ваших улюблених картин з походу. Або, якщо ви живете в місті, ви можете витратити деякий час на вихідні, щоб знайти прихований ділянку зелені в міських джунглях.
Коли ви даєте собі дозвіл називати себе творчою і вірите в це – перед вами відкриється цілий світ інноваційного мислення, самовираження і радості.